Geoblog.pl    Pirx    Podróże    Indonezja 2013-2014    Słodkie nieróbstwo na rajskich Gili

Słodkie nieróbstwo na rajskich Gili

Indonezja
Indonezja, Gili Air

Balijscy bogowie najwyraźniej pogrywają sobie z nami w pogodowe kulki. Opuszczamy hotel nie w deszczu, lecz w obiecujących promieniach porannego słońca i pędzimy wynajętymi furami do Sanur, gdzie mustrujemy na łódź mo­torową, która skacząc po czub­kach fal pozostawia za naszymi plecami płaczliwą Bali. Po półgodzinie dobijamy do punk­tu przesiadkowego na sąsiedniej wyspie Nusa Lembongan i przenosimy się na prawdziwego morskiego smo­ka, wy­posażonego baterię pię­ciu 250-konnych sil­ni­ków firmy Suzuki. Niektórzy męscy członkowie naszej paki doś­wiad­czyli z tego powodu stanu długotrwałej eks­tazy, który prze­ro­dził się w motorowodny orgazm, gdy niedaleko Gili Tra­wangan zobaczyli jeszcze większy ści­gacz z dziewięcioma sil­ni­kami, wartymi grubo ponad dużą (polską) bańkę.

Podróż mija szybko. Na Trawanganie wysiada 80% pasażerów, my zaś po kilkunastu minutach osiągamy przys­tań na Gili Air, zbywamy ekskluzywnych naganiaczy i wysyłamy forpoczty wgłąb wyspy, by znaleźć odpowiednie lokum na kil­ka dni. Po dłuższych poszukiwaniach kotwiczymy w bungalowach na Bintang Beach, zalegamy w bam­bu­so­wych dom­kach bez ścian przy samej plaży i popijając zimnego bintanga kontemplujemy piękno morskiego krajobrazu. Wie­czo­rem ru­szamy na spacer wokół wyspy i docieramy w pobliże znajomej przystani. Tłok w jednej z restauracji i pod­świet­lona eks­po­zycja świeżo zło­wionych ryb przesądzają o wyborze miejsca, w którym przyjdzie nam się stołować przez następne dni. Stoliki i bambu­so­we dom­ki wystawione pod chmurką wprost nad brzegiem morza, w oddali po drugiej stronie cieśniny górzysty Lom­bok z mo­nu­men­tal­nym Mount Rinjani, pyszna kuchnia, happy hours na piwko i drinki... Tiaaa... to był naprawdę świetny wybór! Nie­kwestio­no­wanym hitem menu okrzyknięte zostały wielkie szasz­łyki z wołowiny, kurczaka i tuńczyka z cebulką, papryką i lo­kal­ny­mi warzywami. A wszystko to za jedyne 40.000 „szma­cia­ków”, czyli całe 12 zł. Co na to wytwórcy nieśmiertelnych zapiekanek z Mię­dzy­zdro­jów, czy innej Juraty?

Zasoby: 43 wpisy43 4 komentarze4 31 zdjęć31 0 plików multimedialnych0

04.12.2013 - 08.01.2014